Jak prowadzić fanpage na facebooku

Zdarza się, że klienci oczekują od nas, że podpowiemy im jak prowadzić profil na Facebooku. lub jak zmienić nazwę fanpage na Facebooku

Myślę, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma uniwersalnego sposobu dla wszystkich profili. Tyle sposobów ile branż a i tak wszystko zależy od wielu różnych czynników. Ważną role odgrywa również to jakim dysponujemy budżetem oraz do kogo chcemy dotrzeć. Analizując możliwości mamy wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Jest kilka dość uniwersalnych działań, które może na swoim fanpage podjąć administrator aby podnieść zaangażowanie fanów.

Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich, nie tylko dla początkujących

Jak prowadzić fanpage na Facebooku?

1. Zrób dobre wrażenie na potencjalnym kliencie.

Jeśli content na Twoim profilu będzie wysokiej jakości możesz liczyć na to, że poziom zaufania Twoich fanów do marki, którą reprezentujesz wzrośnie. Naturalnie jakość może oznaczać wiele ale mamy tu na myśli przede wszystkim wysokiej jakości walory wizualne.

Pamiętaj, że słabej jakości zdjęcia, źle dobrane i cechujące się złą kolorystyką zniechęca klienta do Twojej marki.

Zawsze staraj się wczuć w rolę Twoje potencjalnego klienta. Będą chętnie odwiedzać Twój profil oraz udostępniać treść jeśli będzie ona nieść ze sobą pewną wartość. Jeśli prezentujesz fotografie, które ukazują realizacje Twojej firmy zawsze muszą one wywoływać efekt WOW.

Dobre wrażenie masz okazję zrobić tylko raz!

2. Wywołaj chęć działania

Podczas prowadzenia profilu na facebooku Twoim głównym celem powinien być zasięg Twoich postów.

Skoro chcesz reklamować swoją firmę w sieci społecznościowej musisz mieć świadomość tego, że to użytkownicy (i ich zaangażowanie) jest dla Ciebie najważniejsze.

Jeśli Twoich fani będą reagować na posty to ich zasięg będzie się naturalnie zwiększał. Tym samym masz szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców; do znajomych Twoich fanów. Każde polubienie czy udostępnienie dociera do kolejnych użytkowników facebooka.

Jak wywołać zaangażowanie?

  • Pytaj fanów o różne rzeczy.
  • Poproś fanów aby uzupełniali brakujące pola, np. dymki w komiksie
  • Poproś fanów aby wypowiedzieli się na dany temat.
  • Poproś o podjęcie decyzji, niech fani oddadzą głos np. na ulubione zdjęcie.

Możliwości są ogromne.

3. Uruchom promocje dla fanów

Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub stacjonarny masz świetną okazję aby stworzyć promocję dla przyszłych klientów sklepu.

Wyjątkowe promocje dla fanów lub konkursy to świetny pomysł również na podniesienie zaangażowania fanów, którzy przyniosą ogromne zasięgi Twojej firmie

Dobrym pomysłem jest również nagradzanie najbardziej aktywnych fanów – to świetny sposób aby zmotywować społeczność do regularnego zaangażowania na Twoim profilu oraz stworzenie więzi między marką a klientem.


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *